Logotype for Focus NordicLogotype for Focus Nordic
Největší distributor fotografických produktů v Evropě

O společnosti Focus Nordic

Pár slov o nás

Focus Nordic je největší distributor fotografických produktů v Evropě. Náš sortiment zahrnuje mnohé z nejsilnějších značek v oblasti fotoaparátů, optiky i příslušenství. Navíc nabízíme i produkty pod naší vlastní značkou Focus.

Společnost Focus Nordic byla založena v lednu 2010 jako důsledek spojení společností Focus Trading AB, Westheimer A/S a Aronsen A/S. Naše centrála a sklad se nacházejí Göteborgu ve Švédsku a naše obchodní pobočky jsou v Dánsku, Norsku, Finsku, na Islandu, v Baltských zemích, Polsku, České republice a na Slovensku. Odhadovaný obrat společnosti Focus Nordic je 55 milionů EUR.

Historie

Společnost Focus Nordic vznikla sloučením společností Focus Trading AB, Westheimer AS a Aronsen AS. Všechny tři společnosti byly již před jejich sloučením 1. ledna 2010 poměrně významnými ve svých zemích.

Westheimer A/S byla založena v roce 1955 Paulem Westheimerem, který byl jedním z prvních importérů japonských fotoaparátů do Evropy. Hlavními značkami byly po dobu 50 let Canon a Minolta. Množství značek se následně rapidně rozrostlo, hlavně poté co vedení společnosti převzal syn zakladatele Mikael Westheimer.

Focus Trading AB založil v roce 1984 Thomas Wernbo. Všechno začalo ve městě Mullsjö prodejem projekčních obrazovek, ale množství značek a produktů postupně narůstalo a tak byl přesun společnosti do Göteborgu dalším přirozeným krokem.

Aronsen A/S z Norska byla založena v roce 1989 Knutem Aronsenem a byla jednou z nejznámějších a nejtradičnějších společností v oblasti Norské fotografie již od konce 50 let 20. století.

Sloučení společností zahrnuje také finskou společnost Focus Image Nordic OY, která je vlastněná všemi 3 společnostmi a byla založena v roce 2007.

V roce 2012 zahájila společnost Focus Nordic prodej na Islandu, v roce 2013 v Pobaltí, v roce 2016 v Polsku a v roce 2018 v České Republice a na Slovensku.

Obchodní koncept

Hlavním obchodním principem společnosti je zabezpečit efektivní distribuci těch nejlepších dostupných produktů přímo z našeho skladu pro všechny naše obchodní partnery v Evropě. Díky sjednocení nákupu pro všechny naše trhy je možné pro naše partnery vyjednat nejlepší ceny produktů i přepravy.

V rámci naší mise nabídnout partnerům co nejkomplexnější nabídku produktů máme dnes v portfoliu více než 60 různých značek, z kterých mnohé jsou zařízení jako fotoaparáty, videokamery, objektivy a jiná optika. Náš cíl je charakterizován dobře známým duchem osobního odhodlání, kompetentnosti a flexibility.

BSCI – Business Social Compliance Initiative

Ve Focus Nordic se aktivně zabýváme dobrými pracovními podmínkami a sociální situací našich světových dodavatelů.

Prostřednictvím našeho členství v Amfori BSCI podporujeme hodnoty této organizace, která zajišťuje, aby dodavatelé respektovali lidská práva a řídili se platnou legislativou a regulacemi.

Pro nás jako dovozce a distributora je velice důležité, aby byly námi zastoupené produkty vyráběny eticky a zodpovědně z hlediska sociálního i ekologického. Díky spolupráci s BSCI máme výrazně silnější pozici pro určení podmínek pro naše dodavatele. Iniciativa BSCI je spolupráce evropských společností z více oblastí průmyslu, která prosazuje společné hodnoty a cíle zaměřené na zlepšení pracovních podmínek a sociální situace členských společností. V současnosti je do této iniciativy zapojeno již více než 700 společností, které respektují a dodržují tato stanovená pravidla a cíle.

Ochrana životního prostředí

Focus Nordic je členem organizací zaměřených na sběr a recyklaci elektronických zařízení a baterií. (Více informací o těchto společnostech naleznete v odkazech níže.)

Kromě toho aktivně pracujeme na omezení spotřeby papíru a nepotřebných obalových materiálů. Příkladem je pořád častější zasílání dokumentů, jako jsou faktury či nabídky výhradně elektronickou formou. Pracovníci našeho skladu také pracují na minimalizaci nepotřebných obalů všude, kde to je možné a pro ochranu zboží používají papír místo plastů.

E-commerce

Focus Nordic patří od začátku k inovátorům našeho odvětví, důkazem čeho je i fakt, že naši zákazníci mohou objednávat zboží online již od roku 2003. Naši registrovaní zákazníci ve všech zemích mají přístup do našeho e-shopu, kde mají k dispozici celý produktový katalog, ceny, stavy skladu a samozřejmě zde mohou i zadávat objednávky. Tento systém jsme v roce 2018 posunuli o další krok kupředu díky nově vyvinuté webové platformě, která práci zákazníkům ještě více zjednodušuje a přináší nové funkce.

Nové technologie jako EDI nám umožňují lepší integraci se systémy zákazníků, dodavatelů a dalších partnerů a napomáhají celkovému zefektivnění a zjednodušení spolupráce a úspoře papíru a administrativní práce.