Foto
Video

Vychutnejte si jedinečný zážitek - Zatmění slunce 10. června 2021

2021-05-28

Zatmění slunce je vzácný přírodní úkaz a zároveň skvělá příležitost pro zábavu celé rodiny.

Co je zatmění slunce?

K zatmění slunce dochází, když mezi zemi a slunce vstoupí měsíc. Ten pak na několik minut zablokuje veškeré sluneční záření směřující k zemi – uprostřed jasného dne. Slunce je 400krát větší než měsíc, ale shodou okolností je měsíc tak blízko zemi, že na obloze vypadá stejně velký. Může proto zabránit dopadu slunečního záření na zemi.

Kdy můžu vidět příští zatmění slunce?

Obyvatelé Evropy mohou příští zatmění slunce pozorovat 10. června 2021 v čase 10:00 až 11:30 hodin. Podle toho, kde v Evropě žijete, bude zatmění slunce různě velké a různě viditelné. Například v Polsku bude zatmění 30%, ve Švédsku 30–40%, na Islandu 60% a na severním pólu 100%.

Proč potřebujete brýle pro pozorování zatmění slunce?

Pohled na zatmění slunce může být pro oči nebezpečné. V některých případech může sluneční záření způsobit poškození očí zvané solární retinopatie. Dokonce může dojít až k trvalým slepým místům nebo ke zkreslení vašeho vidění.

Návod k použití:
Mějte nasazené brýle Solar Eclipse jako ochranu očí před slunečním zářením vždy, když se díváte přímo do slunce nebo na odrazy jeho záření. Díváte-li se do slunce, použijte brýle Solar Eclipse vždy, ať je již vidět JAKÁKOLI část slunce – bez ohledu na to, jak je malá! Tento výrobek se nesmí používat s žádnými jinými optickými přístroji, jako jsou fotoaparáty, teleskopy, dalekohledy nebo podobné výrobky. Děti smí tento výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

  • Bezpečné pro přímé pozorování slunce.
  • Vytvoří ostřejší oranžově zbarvený obraz slunce.
  • Snadno se používají.
  • Obruba brýlí je vyrobena z papíru a snadno se recykluje.
  • Brýle filtrují 100 % ultrafialového a infračerveného záření a 99 % intenzivního viditelného světla.

Focus Nordic AB, odštěpný závod Zelený pruh 95/97 KUTA centrum 140 00 Praha 4 Česká republika IC: 07395019

Najít na Google Maps

Zvolte si region